Sportovní podlahyNaše společnost ale vyrábí podlahy na míru. Je pro nás klíčové znát přesné požadavky zákazníka, kterému jsme pak schopni vytvořit nejvýhodnější sportovní povrch.

Každý, kdo to myslí se sportem jenom trochu vážně, by měl při výstavbě sportovních staveb nebo areálů věnovat zvláštní pozornost podlaze. Sportovní podlahy musí být vysoce odolné, snadno udržovatelné, bezpečné a musí dobře snášet různé typy provozů. Většina sportovišť totiž bývá užívána pro různé typy činností a často je nutné využít je i jinak, než na sport samotný. Sportovní podlaha, která by byla dokonalá a zároveň jednotná pro všechny typy činností, neexistuje. Naše společnost ale vyrábí podlahy na míru. Je pro nás klíčové znát přesné požadavky zákazníka, kterému jsme pak schopni vytvořit nejvýhodnější sportovní povrch.

Snové povrchy ideálně fungující pro všechny typy aktivit od basketbalu až po dance aerobic tedy nevyrábíme. Poskytneme vám však to nejlepší, co je za daných podmínek možné.

Tělocvičny a haly

Lité podlahy

V poslední době nejvyzdvihovanějším typem povrchů pro sportovní haly a tělocvičny jsou lité podlahy. Mají malé nároky na údržbu, disponují výbornými herními vlastnostmi a jsou velmi všestranně použitelné. Jejich strukturu tvoří vzájemná harmonie celé řady použitých materiálů, z nichž vyzdvihněme především elastické pryžové podložky,které jsou klíčem k celkové pružnosti těchto podlah. To znamená nejen kvalitní odraz míče a skluz, ale také velkou bezpečnost. Tyto podlahy se skvěle hodí do dětských tělocvičen, protože se užitím tohoto technologického řešení výrazně minimalizuje riziko zranění.

Dřevěné podlahy

Jiným typem interiérových povrchů jsou dřevěné palubové podlahy. Odtud pochází výraz „palubovka“, který máme neodmyslitelně spojený s basketbalem. Právě basketbal je typem sportu, kterému dřevěné podlahy na pružném roštu sedí nejvíce. Naše povrchy se vyrábí z ušlechtilých dřevin, jako je dub nebo smrk. Vysušený dřevěný základ je důkladně impregnován, což zajišťuje výbornou pevnost, pružnost a odolnost. I při velkém zatížení na jediném určitém bodu zůstává struktura dřeva v celku, nedrolí se.

Nevýhodou těchto podlah je menší odolnost vůči vlhkosti a vyšší nároky na údržbu.

Venkovní hřiště

Akrylát

Je zjevné, že u venkovních povrchů je nejdůležitější vlastností odolnost. A to nejen proti vlivům počasí, ale i proti lidskému faktoru. Takové sportoviště umístěné v blízkosti většího sídliště si vytrpí svoje. Akrylátový povrch je pro tyto lokality jako dělaný. Disponuje skvělou tvrdostí, mechanickou odolností a snadnou obnovitelností. Akrylátové povrchy nabízí sportovcům (především tenistům) dobré herní vlastnosti, jsou pružné a neklouzavé. A dají se velmi lehce celoplošně renovovat.

Tartan

Tartan je patrně králem mezi venkovními povrchy. Je to špičkový povrch, který vytváříme jen z těch nejznačkovějších materiálů. Výborně čelí všem rozmarům počasí a má dlouhou životnost. Nejlépe se hodí na atletiku a míčové hry.

Umělá tráva

Umělý trávníkový koberec má nízké náklady na údržbu. Přesto jeho životnost přesahuje 10 let i za hodně intenzivního používání. Skvělá varianta zvláště pro rekreační fotbal nebo tenis, navíc za příznivou cenu. Vedle vysoké bezpečnosti je nezanedbatelným pozitivem tohoto populárního povrchu také estetický faktor – umělá tráva vypadá dobře po celou sportovní sezónu.